dabrowkastoljanowicestec1Wieliczka1Gaj1
jesteś w »Imprezy
Tarnowska Organizacja Turystyczna, Małopolskie Stowarzyszenie Winiarzy oraz Winnica Zadora zapraszają na drugie spotkanie z lokalnymi winnicami Pogórza.

W trakcie spotkania zaprezentowany zostanie krótki rekonesans po historii wina, która jest tak stara, jak historia ludzkości. Od człowieka prehistorycznego, który wiedział, jak zrobić wino poprzez Chiny i Środkowy Wschód, gdzie prawie 3 tysiące lat przed narodzeniem Chrystusa raczono się już winem.
Poprzez winnice Egiptu z czasów faraonów, Mezopotamię, cywilizację Sumerów, starożytną Grecję, Cesarstwo Rzymskie, Judeę, Samarię i Galileę, aż do zmierzchu cywilizacji rzymskiej i nastania plemion barbarzyńskich: Hunów, Gotów i Germanów na przełomie starożytności i ery nowożytnej.

Czas i miejsce:

20 maja w godzinach 17:00 - 20:00

Centrum Produktu Lokalnego Rzuchowa
33-114 Rzuchowa, 33-114 Rzuchowa


Wstęp jest wolny - zaś o przyjęciu zgłoszenia decyduje kolejność.


Zgłoszenia można dokonywać pod tel. 14 626 83 14 e-mail lottot@wp.pl najpóźniej do dnia 18 maja 2017 roku (tj. czwartek) jednak do wyczerpania wolnych miejsc.


Spotkanie z lokalnymi winnicami Pogórza są częścią projektu pn. „Opracowanie strategii turystyki winiarskiej jako nowej marki turystycznej Pogórza” na realizację którego Tarnowska Organizacja Turystyczna otrzymała wsparcie finansowe z Ministerstwa Sportu i Turystyki (MSiT) w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki w 2017 roku.


Serdecznie zapraszamy w imieniu Gospodarzy!!!

Archiwum: