stec1Gaj1stoldabrowkaWieliczka1janowice
jesteś w »Imprezy
Zapraszamy na wyśmienity, domowy obiad w niebanalnych okolicznościach przyrody i przyjaznej atmosferze.

Obiad z rodziną, z dzieciakami, z ulubionymi zwierzakami, z przyjaciółmi, z sąsiadami, solo i w grupie. Wszystkich zapraszamy do stołu. Rozpoczniemy spacerem w Winnica Chronów a potem zasiądziemy do wspólnego posiłku. 

Nasi Gospodarze, Ania i Michał specjalnie dla Was przygotują smakołyki na bazie produktów ze swojego gospodarstwa i okolicznych lasów.

*chłodnik z buraczków z ogródka, ze zsiadłym mlekiem 
*kasza z chrupiącą cukinią w kurkowym sosie
*placek z soczystymi, sezonowymi owocami i kruszonką
*lawendowa kawa i domowa lemoniada 

Spróbujemy także autorskich win Ani i Michała i posłuchamy tego co im w duszy gra....

A jeśli wciąż będzie Wam mało, możecie pospacerować wśród winnych krzewów lub rozłożyć się na trawie, dokupić butelkę ulubionego wina i oddać się błogiemu lenistwu 

Bardziej aktywnym proponujemy wersję całodniową. Bo okolice są warte dłuższych odwiedzin. Winnica znajduje się na obszarze Wiśnicko-Lipnickiego Parku Krajobrazowego, w sąsiedztwie Lipnicy Murowanej i Nowego Wiśnicza. 

Miłośnicy długich wędrówek będą zachwyceni ścieżkami spacerowymi, leśnymi kompleksami oraz oznakowanymi szlakami. Kamienie Brodzińskiego, Skałki w Chronowie czy rezerwat Kamienny Grzyb to propozycje przyrodnicze. 

Zwiedzanie Lipnicy należy zacząć od uroczego rynku, który emanuje historycznym klimatem, jeszcze z czasów średniowiecza. Wraz ze starymi lipami, charakterystycznymi drewnianymi domami z podcieniami jest naprawdę niepowtarzalny. Jeśli chcecie poznać tradycje i cenne pamiątki z terenów Lipnicy udajcie się do Izby regionalnej, w której zgromadzono wiele starych eksponatów, które trudno spotkać w dzisiejszych czasach. Przykładem pięknego budownictwa w stylu neoklasycystycznym jest XIX-wieczny Dwór Ledóchowskich w Lipnicy Dolnej. Warto udać się kilka kroków za Dwór. Malownicze łąki, szumiący potok, urocza studzienka i ostańce skalne sprawiają wrażenie bajecznego zakątka. 

Nowy Wiśnicz to miasteczko, które zaskakuje wysokiej klasy, pięknymi zabytkami architektury. To perła baroku w Polsce.
Nad miastem góruje niczym efektowna rezydencja Pallazo in fortezza - potężny zamek Kmitów i Lubomirskich. Ta niezwykła fortyfikacja z pięcioma basztami otaczająca pałac z pięcioma wieżami to wspaniałe dzieło polskiej sztuki obronnej.

Niedaleko zamku przycupnęła przy drodze Koryznówka - niewielki drewniany dworek z połowy XIX wieku, otoczony zielenią i zwierzętami. Siedzibę ma tutaj Muzeum Pamiątek po Janie Matejce, który przebywał w Nowym Wiśniczu.

A kiedy już zaspokoicie swoją podróżniczą ciekawość, wpadnijcie pokrzepić się na niedzielny obiad w winnicy. ZAPRASZAMY

BILETY - wejściówki w cenie 65 zł/os dorosłej
25 zł/dziecko
obowiązkowa rezerwacja na winnicomania@gmail.com
potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata na konto
Tatiana Mucha
Aliorbank 46-2490-0005-0000-4000-3317-9033

W CENIE BILETU
3-daniowy obiad, kawa, lemoniada, woda
3 kieliszki wina
spacer w winnicy
wiedza na temat prowadzenia winnicy i produkcji win
najmilsze popołudnie z sympatycznymi gospodarzami 

UWAGA! własny dojazd
ADRES: Chronów 209 (województwo małopolskie)

Macie pytania? Śmiało piszcie lub dzwońcie. 
winnicomania@gmail.com
Kasia 513 025 972
Tati 607 440 507

Archiwum: