janowiceWieliczka1dabrowkastolstec1Gaj1
jesteś w »Imprezy
Spacer po Krakowie szlakiem wina, miodu i piwa zaczniemy w siedzibie naszych królów ponieważ to Wawel był miejscem skąd wszyscy czerpali wzór stylu życia i bycia. Zajrzymy do skarbca i do królewskich ogrodów i odwiedzimy winnicę na Wawelu.

Później nasza wędrówka przeniesie się na ulice miasta. To tam przed wiekami mieszczanie, kupcy i podróżujący spotykali się przy piwie, miodzie i winie. Kilka z tych miejsc odwiedzimy i zdegustujemy w nich wina. 

Jeżeli zastanawiacie się czy słynna Uczta u Wierzynka była tam, gdzie dziś restauracja Wierzynek? Gdzie się piło najbardziej znane piwo? Gdzie był słynny wyszynk, którego piwnice możemy dziś odwiedzić? ...to koniecznie musicie iść na spacer z nami. 

Czy wiecie, że tam gdzie dziś Piwnica Pod Baranami raczy nas humorem i śpiewem ze swej sceny, niegdyś można było zakosztować węgierskiego wina. Zdegustujemy i my zanim przejdziemy na dawne przedmieścia, gdzie na noc zatrzymywali się ci którzy przed zamknięciem bram miasta nie zdążyli wjechać. 

Poznamy kilka miejsc gdzie w późniejszych wiekach przy rynkach wszelakich stoły biesiadników gromadziły artystów, ludzi nauki i filozofii. Jama Michalika to artyści, a co się działo w Krzysztoforach?

A kiedy dotrzemy poza granicę dawnego miasta Krakowa to zakończymy naszą wędrówkę szlachetnym winem musującym w najmniejszej i najbliżej Rynku położonej winnicy Krakowa w Słoneczny Kredens

Miejsce zbiórki- arkady naprzeciw Kaplicy Zygmuntowskiej

Start: 12:00
Bilety: 30 zł dostępne w serwisie Evenea.pl
Ilość miejsc ograniczona
https://spacerkrakow.evenea.pl 

W cenie biletu : 
spacer po Krakowie z przewodniczką Beatą Malczewską
wstęp do Ogrodów Królewskich na Wawelu
wstęp do Skarbca Koronnego w Zamku Królewskim na Wawelu
degustacja 2 win

Spacer odbywa się w ramach Jesieni Enologicznej 2018 - projektu współfinasowanego ze środków Miasta Krakowa

Jesień Enologiczna to niezwykłe wydarzenie kulturalne, które jednoczy coraz liczniejsze grono miłośników wina i produktów regionalnych. Przed nimi trzy miesiące niezapomnianych wrażeń związanych z enologią, sztuką winiarską, historią winiarstwa w Polsce oraz tradycjami kulinarnymi. W tym roku już po czwarty Stowarzyszenie Kobiety i Wino, które jest inicjatorem i organizatorem przedsięwzięcia, przy wsparciu Urzędu Miasta Krakowa w ramach projektu Krakowskie Produkty Turystyczne, zadbało o to, aby nie zabrakło atrakcji dla wszystkich, którzy będą chcieli uczestniczyć w celebrowaniu Jesieni Enologicznej w Krakowie, Warszawie i na Dolnym Śląsku.

Partnerzy:
Piwnica Pod Baranami
Słoneczny Kredens
Winnica Gaj

SERDECZNIE ZAPRASZAMY W IMIENIU ORGANIZATORÓW !!!

Archiwum: