Jedną z nowych winnic na Małopolskim Szlaku Winnym jest Winnica Jasienna.

Jest jedną z młodszych winnic położonych w regionie nowosądeckim, w gminie Korzenna, skąd rozpościera się niezwykły widok na Tatry, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki i Beskid Niski.

Winnica powstała w 2020 roku na obszarze 20 arów i liczy 800 krzewów. Położona jest na łagodnym południowo-zachodnim zboczu, co zapewnia jej świetne warunki nasłonecznienia. Winnica powstała w miejscu gdzie przed 40 laty było gospodarstwo rolne z zabudowaniami.

Gospodarze przygotowując pole pod nasadzenia, odnaleźli w ziemi dużo metalowych przedmiotów służących uprawie roli, między innymi dwie podkowy, które są dzisiaj symbolem winnicy.

Obecnie w winnicy znajduje się winiarnia z piwniczką, oraz zaplecze do degustacji. Przy winnicy znajduje się ogólnie dostępna dla gości altanka z ławeczkami, z miejscem na rozpalenie ogniska lub grilla. Będąc w winnicy warto udać się do pobliskiego Bukowca, gdzie znajduje się rezerwat Diable Skały, oraz malowniczo położony kościółek drewniany z siedliskiem zagrożonego gatunku nietoperza podkowca małego. Gospodarze Winnicy Jasienna zapraszają wszystkich pasjonatów enoturystyki, wina i winiarstwa, spragnionych ciszy, spokoju i pięknych widoków do ich winnicy.

Planując wizytę w winnicy prosimy o wcześniejszy kontakt z właścicielem pod nr tel. 602 534 312 lub 537 441 565.

Serdecznie zapraszamy  !!!

Fot. Paweł Mucha na zlecenie Gorczańska Organizacja Turystyczna

Przewiń do góry
Skip to content