Jesienny Przystanek BIS w Winnicy Jura

Zapraszamy ponownie na magiczne, jesienne popołudnie w winnicy!
O tej porze roku to istny festiwal kolorów w lasach bukowych Rudniańskiego Parku Krajobrazowego – urzekającej panoramie widocznej jak na dłoni z Winnicy Jura.
Przyłączcie się do uczestników w to wyjątkowe, piątkowe popołudnie. Jak zwykle, przywieźcie koce, leżaki, krzesełka (jest 20 leżaków ale zwykle szybko się rozchodzą). Gospodarze będą serwować  ekologiczne wina, sery i duży ładunek muzyki chilloutowej.
Będzie też ognisko!!
DATA WYDARZENIA: 11.11.2022 r. (godz. 11.30)
MIEJSCE WYDARZENIA: WINNICA JURA (ul. Winnica, Rybna)
 

O godz. 12:30 rozpalony zostanie żar i przez cały dzień możecie upiec sobie kiełbaskę prosto od Bacynioka, zaprzyjaźnionej rodzinnej masarni. Oczywiście do kiełbaski „obowiązkowo”  czerwone wina! Będą też sery od Baby Jagi!

Ale nie samym jedzeniem człowiek żyje!
O godz 14:00 winiarz oprowadzi was po winnicy i opowie o latoroślach (zbiórka obok ogniska).
W ten dzień, zachęcamy nie tylko do długich spacerów po ekologicznej winnicy, ale też dalej, w pole, bo piękne są tam tereny 🙂
Otwarcie wrot winnicy o godz. 12:00 a zamknięcie o godz. 18:00.
Z centrum Krakowa będzie specjalny wine bus prosto do winnicy – szczegóły poniżej!
Zapraszamy na jesienny przystanek w imieniu organizatorów !
 
Ważne Informacje

– wstęp na winnice i parking bezpłatny, nie trzeba rezerwacji
– kiełbaska do zakupu na miejscu
– przygotowane będą kijki na kiełbaski
– po upieczeniu, prosimy podzielić się kijkami z innymi (będą drewniane widelczyki na zamianę)
– można próbować winogrona ale prosimy to robić z umiarem i na pewno nie zrywać całych kiści – poszanujcie pracę winiarzy i to, że grona to materiał na wino a w tym roku jest go mało
– parking jest za budynkiem nowej winiarni, będą oznakowania, prosimy nie parkować w innych miejscach
– wszystkie zwierzaki pod opieką mile widziane!

Jak do dojechać?

Winnica znajduje się 20 km na zachód od Krakowa (30 minut od Rynku Głównego) oraz 58  km od centrum Katowic (szybki dojazd A4). Najlepiej wpisać Winnica Jura w Google a pokaże się mapka z zaznaczoną winnicą.

Sama winnica znajduję się w miejscowości Rybna (nieopodal Alwernii) przy ulicy Winnica 🙂 Najlepiej jechać ulicą Wrzosową aż dojedziemy do ulicy Winnica – wtedy pod górę do samej winnicy.

Wine Bus z Krakowa!
Dla tych co nie chcą kierować, będzie specjalny winny bus z centrum Krakowa prosto do naszej winnicy i z powrotem. Koszt to 30zł od osoby w obie strony (płatne bezpośrednio u kierowcy). Bus odjeżdża o godz 12:00 ulica Kałuży (obok hotelu Cracovia) i wraca o godz 16:00. Ilość miejsc ograniczona – proszę rezerwować miejsca pod numerem 12 28 05 197.
Dodatkowo, z Krakowa kursuje autobus miejski nr 269 do Rybnej (przystanek Rybna Kościół obok Delikatesów Centrum). Z przystanku, tylko 2km spacerem malowniczą ulicą Wrzosową aż do winnicy.

Dodatkowe pytania? Zadzwoń 509 788 676. 

Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów!!!
   
Odnośnik do wydarzenia 
Przewiń do góry
Skip to content