Materiał informacyjny - Małopolska Organizacja Turystyczna

Nie od dziś wiadomo, że świat oglądany z perspektywy dwóch kółek jest fascynujący, ale zwiedzanie Małopolski na rowerze to fascynacja z innego wymiaru! Ten różnorodny region na południu Polski, obfitujący w niezwykłe krajobrazy, historyczne miejsca i przyrodnicze ciekawostki, zasługuje na uważność i niespieszność. A czymże jest turystyka rowerowa, jeśli nie przyjemnym i leniwym odkrywaniem uroków danego miejsca, doświadczając ich ciałem oraz duszą?
Ciężko zdecydować, gdzie w Małopolsce jest najpiękniej, więc stworzyliśmy listę najbardziej widokowych, najciekawszych przyrodniczo i historycznie, a także najbardziej fotogenicznych miejsc, idealnych na rowerową wyprawę. Będą trasy, na których się zrelaksujecie, zmęczycie i prawdopodobnie przeżyjecie najwspanialszą przygodę rowerową w życiu. Chętni? To sprawdźcie poniższe propozycje i przygotujcie się na jazdę pełną wrażeń

(…) Małopolski Szlak Winny – rowerem po nie(winne) przygody!

Czy tylko pod słońcem Toskanii można się zakochać w winiarskim stylu życia? W Małopolsce też jest to możliwe! Przeszło 50 klimatycznych winnic, usytuowanych na łagodnych zboczach małopolskiej ziemi, otworzyło swoje podwoje dla enoturystów rowerowych – czyli pasjonatów dobrego wina, spokojnego życia i jazdy na dwóch kółkach. Taka kombinacja to gwarantowana przygoda i fantastyczne wspomnienia na lata! Małopolski Szlak Winny to ponad 20 ciekawych propozycji wycieczek, które wiodą przez Pogórza Wielickie, Wiśnickie, Rożnowskie i Ciężkowickie, a także przez Wyżynę Krakowsko-Częstochowską, Miechowską, zahaczając o okolice Nowego Sącza i Krakowa. Podczas przejażdżki winnym szlakiem poznacie nie tylko prężnie odradzającą się tradycję uprawy winorośli w Małopolsce, ale również zróżnicowany krajobraz regionu. Drogi prowadzące wzdłuż Małopolskiego Szlaku Winnego są bardzo zróżnicowane. Można wybrać, czy woli się łagodne zbocza, miejskie szlaki, a może jazdę przez pagórki i wzniesienia? Jedno jest pewne – wyprawa rowerowa przez pachnące słońcem i owocami winnice to doświadczenie, którego potrzebujecie! Nasza rada: wycieczki szlakiem małopolskich winnic rekomendujemy raczej doświadczonym rowerzystom z rowerami przeznaczonymi do wymagającego terenu. (…)

Więcej rowerowych inspiracji szukajcie na narowery.visitmalopolska.pl i na Facebooku: Małopolska na rowery. W podróżowaniu po Małopolsce na rowerze pomocna będzie aplikacja Rowerowa Małopolska w wersji na Android i IOS.

Projekt sfinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

 

 

Przewiń do góry
Skip to content