Jedenaście lat temu przy wsparciu Województwa Małopolskiego został utworzony szlak enoturystyczny – Małopolski Szlak Winny. W czasach kiedy polskie winiarstwo było jeszcze w powijakach a w Małopolsce działało raptem kilka winnic.

Jego twórcami była Gorczańska Organizacja Turystyczna przy wsparciu Wojtka Bosaka – enologa, dziennikarza winiarskiego i członka Polskiego Instytutu Wina i Winorośli.
Dziś to 60 winnic na Szlaku zlokalizowanych na obszarze całej Małopolski zarówno na północy na Jurze Krakowskiej, jak w części południowej i wschodniej – na Pogórzu Ciężkowicko-Rożnowskim jak i w okolicach Tarnowa.

W tym odcinku:

„Rozdział 1 – “Tak to się zaczęło” – O początkach szlaku i małopolskim winiarstwie rozmawiamy z Wojtkiem Bosakiem – prowadzącym Dni Otwartych Winnic na szlaku od początku

„Rozdział 2 – “Wyjątkowa natura, historia i wino” – O winiarstwie na Jurze Krakowskiej, spotkaniach z enoturystami i poszukiwaniu własnej tożsamości rozmawiamy z winiarzami: Marcinem Niemcem z Winnicy Amonit i Robertem Ziębą z Winnicy Kresy.

Projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Przewiń do góry
Skip to content