Zima daje się we znaki więc najwyższa pora pomyśleć jak w te zimne wieczory spędzić czas… A może degustacja win i nowości z Winnicy Kresy?!

Winnica Kresy ma dla Was słynny biały grzaniec dostępny w Enotece Kazimierz! Są też ostatki Młodego Wina 2022 (Solaris)!
Poza tym, czterech „nowych” muszkieterów z rocznika 2019. Wszyscy zupełnie naturalni, bez szlachetnych drożdży, bez siarki, filtrowania , klarowania i tym podobnych, tak zwanych enologicznych (fuj!) zabiegów :
Oksford 2019 zero – czysty, bursztynowy Solaris;
Kimeryd 2019 zero – czysty, bursztynowy Johanniter;
Jura!Amber! 2019 zero – bursztynowy kupaż Solarisa, Johannitera i Hibernala, i wreszcie czerwone Transfigurato 2019 zero, kupaż Rondo, Regenta i Caberneta Cortis.

Wszystkie te wina były poddane półrocznej maceracji-fermentacji w miazdze przy wydatnej pomocy dzikich drożdży, a później spędziły 20 miesięcy w używanych, francuskich beczkach barrique, przywiezionych z Piemontu, winiarni Olivero Mario, Roddi, okolice Alby, na szlaku Barolo…

Wszyscy ci bohaterowie polecają się na Święta, a jest ich na prawdę bardzo mało!!

Zaręczamy Wam, że nie będziecie się ich wstydzić na świątecznym stole, bo będą pasować do większości wigilijnych potraw.

Zapraszam do Enoteki Kazimierz i Winnicy Kresy!

Przewiń do góry
Skip to content