W Dolinie Prądnika zagościły najlepsze winne aromaty...

VIII Jurajski Piknik Winny przeszedł do historii… Zapisał się w pamięci uczestników niezwykłym bukietem aromatów lokalnych win, smakiem regionalnych specjałów, ale przede wszystkim niezwykłą atmosferą relaksu i inspirujących rozmów o sekretach winiarstwa.
 
 
W gorących promieniach letniego słońca, nad brzegiem stawów Gospodarstwa Rybnego Pstrąg Ojcowski PL – nowe konto, w otoczeniu kamiennych ostańców i gęstego lasu porastającego zbocza Doliny Prądnika w miniony weekend odbył się VIII Jurajski Piknik Winny. Uczestnicy mogli degustować najlepsze trunki z 10 jurajskich winnic: Winnica AmonitWinnica KRESYWinnica Goja Winnica Novi – Pałac CianowiceWinnica nad PrądnikiemPałac MinogaWinnica sw JanaWinnica Słońce i WiatrWinnica Przybysławice oraz Winnica Rajska. Winiarze z pasją i zaangażowaniem opowiadali o powstaniu i specyfice zawartości każdej z butelek. Kubki smakowe rozpieszczały również lokalne smakołyki, wyłącznie naturalne, przygotowane z miłością i dbałością o szczegóły. Przysmaki, w tym szczególnie gospodarz miejsca – Pstrąg Ojcowski, idealnie podkreślały smak wina. Kulinarnym tłem były również sery z @Gospodarstwa „Gospodarstwo Pemako, miody i przetwory ze Spiżarnia „We młynie”, specjały Przetwórnia oraz najlepsze słodkości od Pań z Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Kalinowskiej.
Ojców zamienił się w stolicę autentycznego regionalnego smaku pochodzącego wprost z natury.
Ciekawi tajników uprawy winorośli i powstawania najlepszych trunków, mogli zaspokoić swój głód wiedzy podczas prelekcji Mariusz Kapczyński i Promotor Kulinarny Bartosz Wilczyński.
Niezwykłego klimatu dodała sielankowa, piknikowa atmosfera i relaksująca muzyka sącząca się z wokół. Każdy, kto połączył udział wydarzeniu z eksplorowaniem Ojcowski Park Narodowy doświadczył istoty ekoturystyki i podróżowania w rytmie slow.
Proponujemy już zarezerwować swój czas, by wziąć udział w przyszłorocznej edycji Pikniku, którego organizatorem jest Pstrąg Ojcowski i Stowarzyszenie Winiarzy Jury Krakowskiej.
Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Województwa Małopolska i Powiat Krakowski, pod patronatem Małopolski Szlak WinnyRadio Kulinarne Wine Podcastparagrafwkieliszku.plVinisfera.plStowarzyszenie Kobiety i Wino oraz K8K.pl – wino i edukacja.
Dziękujemy, że byliście z nami! ❤
Za piękną foto relację jak co roku odpowiada Michał Ziębowicz fotografia.
Przewiń do góry
Skip to content