WINNICA JAKUBOWA

Sylwia i Paweł Jaśkiewicz
Karwodrza 58
33-170 Karwodrza

WINNICA ZOSTAŁA WŁĄCZONA DO MAŁOPOLSKIEGO SZLAKU WINNEGO W 2023 R. 

Winnica Jakubowa została założona w 2018 roku na południowym stoku  niezwykle malowniczej części miejscowości Karwodrza. Usytuowana jest ponad 300 m n.p.m., w Ciężkowicko-Rożnowskiej części Pogórza Karpackiego, w jednym z najcieplejszych regionów Polski. W pogodne dni można podziwiać panoramę Tatr, które wydają się być na wyciągnięcie dłoni. W pobliżu winnicy przebiega jeden z odcinków liczącej 918 km trasy szlaku Św. Jakuba Via Regia. Źródła historyczne podają, że na tych terenach uprawiano już niegdyś winorośl. Winnicę, jedną z pierwszych w tej części ziemi tarnowskiej, założył w XIX w. Karol Jan Berké, który odziedziczył majątek po pochodzących z Węgier rodzicach.

Na obszarze 0,5 ha uprawianych jest 8 odmian winorośli. Winnica uprawiana jest ekologicznie, bez użycia nawozów sztucznych. Proekologiczne podejście stosowane jest również w prowadzonej działalności agroturystycznej – winiarnia oraz całoroczny domek, ogrzewane i chłodzone są pompą ciepła, która zasilana jest energią z paneli fotowoltaicznych.

Na terenie winnicy znajduje się duża altana z grillem, wędzarnią oraz zapleczem kuchennym. Organizujemy tam imprezy okolicznościowe, degustacje produkowanych u nas win, lokalnych serów i wędlin.

Mnóstwo zieleni i dobre nasłonecznienie, piękne widoki oraz charakterystyczna wiekowa sosna – to wszystko zadecydowałoo wyborze tego właśnie miejsca na założenie winnicy.

Jeśli chcesz uciec od hałasu i nacieszyć się przyrodą jest to idealne miejsce dla Ciebie. Czekają na Ciebie również malownicze szlaki idealne na piesze czy rowerowe wycieczki i inne atrakcje uzależnione od Twojej inicjatywy i wyobraźni…

Przewiń do góry
Skip to content