WINNICA JASIENNA

Grażyna i Ryszard Wilk
Jasienna Działka 154/2
33-322 Korzenna

WINNICA ZOSTAŁA WŁĄCZONA DO MAŁOPOLSKIEGO SZLAKU WINNEGO W 2023 R. 

Winnica Jasienna jest jedną z młodszych winnic położonych w regionie nowosądeckim, w gminie Korzenna i jednocześnie jedną z najwyżej położonych w Polsce-484 m.n.p.m , skąd  rozpościera się niezwykły widok, czyli przepiękne krajobrazy na Tatry, Beskid Wyspowy, Beskid Sądecki i Beskid Niski. Nasza winnica powstała w 2020 roku na obszarze 20 arów i liczy 800  krzewów. Położona jest na łagodnym południowo-zachodnim zboczu, co zapewnia jej świetne warunki nasłonecznienia. Winnica powstała w miejscu gdzie przed 40 laty było gospodarstwo rolne z zabudowaniami. Przygotowując pole pod nasadzenia, odnaleźliśmy w ziemi dużo metalowych przedmiotów służących uprawie roli, między innymi dwie podkowy, które są dzisiaj symbolem naszej winnicy. 

Obecnie w winnicy powstaje winiarnia z piwniczką, oraz zaplecze do degustacji. Przy winnicy znajduje się ogólnie dostępna dla gości altanka z ławeczkami, z miejscem na rozpalenie ogniska lub grilla. Będąc w winnicy warto udać się do pobliskiego Bukowca, gdzie znajduje się rezerwat Diable Skały, oraz malowniczo położony kościółek drewniany z siedliskiem zagrożonego gatunku nietoperza pn. podkowiec mały.

Zapraszamy wszystkich pasjonatów enoturystyki, wina i winiarstwa, spragnionych ciszy, spokoju i pięknych widoków  do naszej małej winniczki. Z przyjemnością otworzymy jej bramy i opowiemy o naszej pasji.

 

Przewiń do góry
Skip to content